Brazylijskie Jiu Jitsu dla Dorosłych we Wrocławiu

Witamy w naszym klubie Brazylijskiego Jiu jitsu, Trenerem naszego Klubu jest Łapka Michał, który od kilku lat jest trenerem sportów walki oraz posiadaczem Czarnego Pasa w Judo oraz Brązowego w Brazylijskim Jiu Jitsu oraz Aktualnym Mistrzem Europy 2019 w BJJ!
A teraz klika słów o Brazylijskim Jiu Jitsu…

Brazylijskie jiu-jitsu koncentruje się na walce z jednym przeciwnikiem. Celem walki jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem poprzez zadawanie mu kontrolowanego bólu (dźwignie) bądź pod groźbą utraty przytomności – z bólu lub od duszenia. Walka w brazylijskim jiu-jitsu odbywa się głównie w parterze. Taktyka polega na sprowadzeniu przeciwnika do parteru, unieruchomieniu go i wykonaniu techniki kończącej – dźwigni bądź duszenia, zmuszającej przeciwnika do poddania się bądź pozbawiającej go przytomności.

Zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu walczą w zwarciu, co dodatkowo utrudnia ich przeciwnikom wykonywanie uderzeń. Brazylijskie jiu-jitsu opiera się na chwytach. Dominują w tej dyscyplinie dźwignie, duszenia oraz inne techniki unieruchamiania przeciwnika. Uderzeń się nie stosuje. Ćwiczą je jednak zawodnicy przygotowujący się do turniejów mieszanych sztuk walki. Stosuje się też rzuty mające na celu sprowadzenie przeciwnika do parteru.

Sprawdź -> GRAFIK BJJ

Sprawdź równieżNajlepszy Klub BJJ we Wrocławiu -> Carlson Gracie!

 

Jesteś zainteresowany współpracą?

 

Wypełnij krótki formularz i napisz coś o sobie.